Lasteaiatasu

• Toiduraha:
    - sõimes  1.60 €,
    - nooremas ja keskmises vanuserühmas 1.66 €,
    - vanemas vanuserühmas 1.79 € päevas.
    Tasutakse kohalkäidud päevade eest.
  • Vanema poolt kaetava osa määr (kohatasu) alates 01.01.2016 on 52,46 € kuus ja alates 01.01.2017 57.34 € kuus. (Alus: Tallinna Haridusameti juhataja käskkiri 22.12.2015 nr 1.-2/775 „Koolieelsete munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määra kinnitamine" ).

Koolieelsetes munitsipaallasteasutustes vanemate osa määra (ehk kohatasu) kehtestamist reguleerib Tallinna Linnavolikogu 22.12.2015 määrus nr 27 Koolieelsete munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määr.

Soodustused

Vähekindlustatud perede lastel on võimalus saada lasteaia kohatasu vabastust kuni 80% ja toitlustamise toetust kuni 100% ulatuses. Soodustuse saamiseks tuleb lasteaiale esitada taotlus.

• Toitlustamise toetus
    Saab taotleda juhul, kui perekonna netosissetulek ühe leibkonnaliikme kohta on alla 95,87 euro kuus.Toetuse määramise aluseks on vanema avaldus, kus on märgitud andmed kõigi leibkonnaliikmete kuu netosissetuleku kohta ja elukohajärgse rahvastikuregistri osakonna tõend. Avaldus tuleb lasteaiale esitada 10. septembriks ja 10. jaanuariks.

• Osaline vabastus lasteaia kohatasust
    Kohatasu soodustuse saamise õigus on juhul, kui:
    - lapse ja tema vanema(te) või hooldaja(te) rahvastikuregistri järgne elukoht on Tallinn;
    - perekonna netosissetulek esimese pereliikme kohta on väiksem kehtivast palga alammäärast  ja iga järgmise pereliikme kohta väiksem kui 80% kehtivast palga alammäärast.

Lapsevanem esitab lasteaiale taotluse, mille andmete õigsust on kirjalikult kinnitanud elukohajärgne linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakond. Lasteasutuse direktoril on õigus vabastada vanema osa maksmisest kuni 80% ulatuses.

• Vanem vabastatakse vanema osa maksmisest kolmanda või enama lasteasutuses käiva lapse eest 100% ulatuses käimasoleva õppeaasta lõpuni juhul, kui Tallinna lasteasutuses käib pere kolm või enam last ning kui nii vanema kui ka kõnealuste laste elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn. Vanem esitab direktorile sellekohase avalduse, milles on nimetatud laste nimed ja isikukoodid.

Raamatupidamine

Selgitusi lasteaia arvete kohta jagab Tallinna Linnakantselei vanemraamatupidaja Ulvi Aidnik.
Tel 616 40 95
E-post: ulvi.aidnik [ät] tallinnlv.ee